Więckowice 77, Wojnicz
15km od Tarnowa
trasa na Nowy Sącz

tel. 660 120 435
nauka jazdy dla każdego
jazda konna w terenie
imprezy plenerowe

O nas

Szkółka jeździecka TOBIANO powstala 01 października 2010 roku. W tamtym momencie rozpoczoł się remont przyszłej stajni oraz karczowanie i wyrównywanie zaniedbanej ok. 2 ha dzialki wokół stajni, gdzie został wydzielony teren na ujeżdżalnie, pastwiska i parking. Pierwsze konie przyjechały do nas w czerwcu 2011. 

 

Nazwa TOBIANO wzieła się od mojego zamiłowania do koni maści Tobiano, czyli pospolicie nazywanymi Srokaczami. Konie tej maści charakteryzuje typowy wzór białych włosów, pod którymi znajdują się obszary skóry nie pigmentowanej (różowej). Pigmentowana sierśc zwykle pokrywa przynajmniej połowę zadu, a plamy najczęściej charakteryzuje orientacja pionowa. Zwykle cechują się one regularnym kształtem. Białe plamy są zróżnicowane co do rozmiaru i posiadają gładkie brzegi i zwykle przekraczają linię grzbietu, nieraz wielokrotnie pomiędzy uszami a ogonem. Powoduje to, że grzywa i ogon koni tej maści są często dwubarwne, zawierając zarówno włosy białe jak i pigmentowane. Można wyróżnic konie maści gniado-tobiano czy też nawet karo-srebrno-tobiano. Zdarza się również, że masc tobiano występuje w połaczeniu z innymi wzorami białej siersci, jak na przykład overo lub nawet maśc tarantowata.


Nasze konie są maści TOBIANO, dla kontrastu klacz LEYDYS jest siwiejącym kasztanem, co ciekawe ten proces wygląda jak tarantowate plamki jednak jest to objaw przyszłej maści siwej, napewno nie tarantowatej! Moim celem jest rozpowszechnienie i wzbudzanie zachwytu wśród ludzi różnokolorowymi końmi oraz łamanie stereotypu że konie srokate użytkowane są tylko do bryczki :)

 

Przy pomocy wielu ludzi, rodziny i przyjaciól udalo się otworzyc "TOBIANO". Chciałam również, wspomniec o wsparciu z Unii Europejskiej oraz wszystkim serdecznie Podziękowac!!!